انواع فیلتر

فیلتر الیافی: با عبور آب لوله کشی از درون لوله ها ذرات معلق یا زاید متفاوتی به آن وارد شده و با آب حمل می شوند. برخی از این ذرات عبارتند از گرد و غبار، گل و لای، ذرات خاک رس و قطعات کوچک از مواد عالی

فیلتر کربن پودری: این فیلتر منشأ کامل گیاهی داشته و باعث حذف کلر، بو، رنگ و طعم بد آب و آلاینده های شیمیایی و دیگر مواد عالی از آب خواهد شد.

فیلتر کربن بلاک: این فیلتر نیز منشاء کاملا گیاهی داشته و جهت تکمیل عملکرد پیش تصفیه و تصفیه شدن مواد عالی شیمیایی، آفت کش ها و رنگ و بوی نامطبوعی که از فیلتر دوم(کربن زغالی) عبور می کند نصب می گردد.

فیلتر ممبران: دز واقع  فیلتری متشکل از غشاء نیمه تراوا است. معنی کلمه ممبران در فارسی غشاء است. این فیلتر اصلی ترین و قدرتمندترین فیلتر در دستگاه تصفیه آب به شمار می رود.

که قادر است تمامی فلزات سنگین در آب مانند آرسنیک، نیترات، نیتریت، گچ یا سختی را از داخل آب حذف کند

فیلتر پست کربن: فیلتر پست کربن معمولا به عنوان مرحله نهایی در دستگاه تصفیه آب نصب می شود. این فیلتر از کربن پودری فعال تشکیل شده می تواند آلاینده ها و ناخالصی های احتمالی باقی مانده در فرآیند تصفیه آب را حذف کند.

فیلتر مواد معدنی(مینرال): فیلتر مواد معدنی که به آن فیلتر مینرال نیز می گویند جزو استاندارد فیلترهای ضروری برای یک دستگاه تصفیه آب منزل است. از آنجا که با تصفیه شدن آب حذف ناخالصی ها ممکن است بخشی از مواد معدنی آب نیز گرفته شود این فیلتر به شکلی طراحی شده است که می تواند مواد معدنی مورد نیاز بدن نظیر: کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سدیم و … را به آب اضافه کند. فیلتر مینرال کاملا ارگانیک بوده و از سیستم طبیعت الهام گرفته شده است.

فیلتر محافظ ممبران: محافظ فیلتر ممبران را می توان بعد از فیلترهای پیش تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب نصب نمود. فیلتر محافظ ممبران آلاینده هایی که از فیلترهای پیش تصفیه آب عبور کرده اند را به طور کامل حذف کرده تا آسیبی به فیلتر ممبران وارد نشود. جنس این فیلتر تصفیه آب الیافی بوده و عملکرد آن مانند فیلتر الیافی خطی است.

فیلتر چند منظوره: این فیلتر به شکل کپسولی پرشده، از دانه های مواد معدنی، کربن گرانول گیاهی و قلیایی بوده و معمولا دارای پوسته ای به رنگ شفاف و بی رنگ است و فقط در دستگاه هایی با سیستم RO به عنوان فیلتر ششم بعد از مخزن ذخیره مورد استفاده قرار می گیرد و در مجموع هدف، جهت تنظیم PH و بهبود و مزه آب است.

دستگاه های آب صنعتی:

رسوبات آب سالانه هزینه های زیادی را برای نگهداری از تجهیزات به ساختمان تجاری، مسکونی، تاسیسات صنعتی وارد می کند از این رو، روشی برای کاهش این هزینه ها، استفاده از دستگاه های صنعتی تصفیه آب می باشد.

بازرگانی آراد تصفیه طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی با کادری مجرب با توجه به آنالیز آب، راهکارهای مناسبی جهت تصفیه آب صنایع مختلف ارائه می دهد.

اصلی ترین راه های تصفیه صنعتی عبارتند از:

  • دستگاه اسمز معکوس(RO) اب شیرین کن
  • دستگاه اولترا فیلتراسیون
  • دستگاه سختی گیر
  • دستگاه الکترودیالیز